Настільні ігри – це більше, ніж розвага. Граючи, діти набувають маси цінних навичок легко, не напружуючись. Дитячі настільні ігри представлені у великому асортименті, тому до їхнього вибору потрібно підходить уважно. Щоб дитина по-справжньому захопилася грою і отримала максимум користі та задоволення в процесі експлуатації, потрібно підібрати гру за віком.
Переваги
Вчені відзначають масу плюсів дитячих настільних ігор:
- Розвиток математичних навичок. Практично кожна настільна гра має на увазі виконання математичних дій, хоча б підрахунок балів, точок на кубику, кількості ходів тощо. У складніших іграх слід рахувати гроші, ресурси тощо. Існують спеціальні ігри з математичним ухилом, націлені на навчання дитини рахунку та вчинення дій із цифрами.
- Деякі головоломки сприяють розвитку просторового мислення. Це цінна навичка, яка обов’язково стане в нагоді в житті. Вчені з’ясували, що у дітей, які часто грали в настілки, добре розвинене просторове мислення.
- Граючи в настілки, діти навчаються продуктивної взаємодії з ровесниками. У ході багатьох ігор учасникам доводиться домовлятися один з одним, наприклад обмінюватися ресурсами, робити покупки. Особливо благотворно впливають розвиток комунікативних здібностей гри, націлені на командну роботу, у яких успіх безпосередньо залежить від уміння членів однієї команди домовлятися друг з одним.
- Ігри навчають дітей концентрації та посидючості. Це особливо важливо для дітей дошкільного віку. Такі ігри можуть стати чудовою підготовкою дитини до школи. Діти вчаться діяти строго у межах правил, виконувати задану послідовність дій, дотримуватися певних алгоритмів.
- Діти навчаються основ стратегічного мислення. У процесі гри їм доводиться вибудовувати плани, спостерігати за поведінкою інших гравців, щоби передбачити їх подальші дії. Гра є своєрідним закритим середовищем. Завдяки таким умовам навіть боязка і нерішуча дитина може діяти без побоювань.
- Відстеження причинно-наслідкових зв’язків суттєво спрощується, оскільки наслідки кожної дії виявляються дуже швидко.
- Вчені дійшли висновку, що настільні ігри благотворно впливають на самопочуття та емоційний стан дитини. Діти, які регулярно грають у настілки, більш врівноважені, дисципліновані, впевнені у собі.