Внутрішнє оздоблення приміщень часто вимагає вирівнювання стін, щоб створити якісне фінішне покриття. Штукатурка та інші технології можуть впоратися лише з невеликими дефектами, нерівностями. Щоб отримати абсолютно рівну поверхню, варто використовувати гіпсокартон стіновий.
Переваги
Даний варіант є лист, де всередині є гіпсовий наповнювач, з двох сторін оброблений картоном. В результаті виходить відносно легкий і дешевий матеріал, який не здорожчує проведення робіт, не вимагає посилення стін, фундаменту або перекриттів, тобто не ускладнює конструкцію будівлі.
Такими листами можна обробляти великі площі, гіпсокартонні конструкції будуть дешевшими за фанерні або з плит ОСБ, а за швидкістю і простотою монтажу нічим їм не поступаються. Процес встановлення відносно простий, для його проведення потрібні мінімальні знання та певні нескладні будівельні навички.
Гіпсокартонні листи покращують звукову та теплову ізоляцію приміщення, підвищуючи комфорт простору. На них може кріпитися найрізноманітніша обробка інтер’єру, починаючи від фарбування та закінчуючи монтажем плитки. Купуючи гіпсокартон стіновий, можна за його допомогою створити будь-який стиль інтер’єру.
Листи екологічні, їх монтаж допускається до приміщень будь-якого типу, включаючи дитячі та лікувальні. Гипсокартон стеновой не горить, не виділяє запахів.
Встановлення
Процес монтажу можна вести двома способами:
- Безкаркасним, коли для кріплення листів на стіну використовується спеціальний клей, рідкі цвяхи, шурупи. У разі застосування цього способу стіна повинна бути рівною, всі дефекти ретельно замуровані. Якщо використовується клей або рідкі цвяхи, поверхня має бути очищена, знежирена, щоб підвищити адгезію. При кріпленні шурупами, потрібно їх капелюшка утоплювати в листі, закрити пробками, щоб сформувати абсолютно рівну поверхню.
- Каркасний вимагає встановлення профілю з дерев’яних чи металевих, найчастіше алюмінієвих планок. Встановлюються вертикальні опори під кріплення гіпсокартону та поперечні стяжки, що служать для посилення жорсткості системи. Кріплення листів гіпсокартону ведеться шурупами, з наступним закладенням отворів.
Другий варіант установки дорожчий і складніший, він частково забирає площу приміщення. Його застосовують для нерівних стінок. Також подібний варіант використовують, якщо потрібно кріплення до стін меблів або побутової техніки. Їх з’єднують через лист безпосередньо з каркасом, щоб підвищити міцність монтажу.